Eğitimler
Eğitim takvimi Workshop Takvimi

Eğitimle ilişkili veya kullanılacak teknolojiler.

Python Mysql Numpy pandas jupyter
Veri İletişimi ve Raporlama Programı 24. Dönem
Eğitim süresince uygulanacak proje tabanlı ve uygulamalı derslerle sektörün ihtiyaç duyduğu tüm kritik becerilere sahip ol.
EĞİTİM DETAYLARI
Kalan Kontenjan 11 / 25
20 TEMMUZ 2024
Hafta İçi / Hafta Sonu
12 Saat
Online Eğitim

Uzaktan Eğitim

Canlı Sınıf

KAYIT VE ÖDEME DETAYLARI
Fiyat, ödeme koşulları, eğitim konularının detaylı bilgisi için form doldurun

Tüm sorularınız için : 444 1 476 veya info@mindset.com.tr

DÖNEM
TARİH
GÜNLER
SAAT
KONTENJAN
NAKİT FİYATI / KREDİ KARTI
24. Dönem
20.07.2024
Hafta İçi / Hafta Sonu
12 Saat
25 / 11

Fiyatı görmek için formu doldurun

Veri İletişimi ve Raporlama Programı 24. Dönem

444 1 476

NEDEN VERİ İLETİŞİMİ VE RAPORLAMA PROGRAMI?

En Güncel Program Tasarımı

Teknolojik gelişmeler dünyayı daha önce hiç olmadığı kadar küçültüp birbirine bağlı hale getirdi. Artık bireysel veya organizasyonel bir karar almadan önce global gündemin kararımızı nasıl etkileyeceğini düşünmek zorundayız. Elimizdeki problemin nelerden etkilendiğini, nasıl bağlantılar içerdiğini anlamak için en önemli kaynağımız veri olmaktadır.

Verinin karar mekanizmalarımızı direkt etkilediği günümüz dünyasında veri analizinden elde ettiğimiz bulguları etkili bir şekilde iletme ve raporlama yeteneği, analizin kendisi kadar önemlidir. Veri İletişimi ve Raporlama, veri bilimi ve hikaye anlatımı arasında bir köprü görevi görerek, yapılan analizleri anlamlı aksiyonlara dönüştürmeyi mümkün kılar.

Endüstri Standartlarını Öğren

Bu program ham veri ile uygulamaya geçirilebilir öngörüler arasındaki uygulama boşluğunu kapatmak için tasarlanmıştır ve verileri net, ilgi çekici ve anlamlı bir şekilde sunma tekniklerine odaklanmaktadır.

Öğrenirken Deneyim Kazan

Programı tamamladığınızda veri görselleştirme araçları ve yazılımları (Tableau, Power BI, D3.js vb.) kullanmada uzmanlık kazanacak ve farklı veri türlerini doğru ve etkili bir şekilde temsil eden etkileyici ve etkileşimli veri sunumları oluşturacaksınız. Verilerle etkili hikaye anlatımı becerisi kazanacaksınız.

Etkileşimli panolar ve dinamik raporlar oluşturmada uzmanlaşacak, kullanıcıların verileri keşfetmelerine ve kendi başlarına öngörüler keşfetmelerine olanak tanıyacaksınız. Panoların tasarımında kullanıcı arayüzü özellikleri ve etkileşim özellikleri dahil olmak üzere en iyi uygulamaları öğreneceksiniz.

Geniş Kapsamlı ve Yoğun Uygulamalı, Proje Tabanlı Öğrenme Modeli
Etkili Veri Görselleştirme
Farklı veri türlerini doğru ve etkili bir şekilde temsil etmek için doğru grafik tipi seçmeyi öğrenerek veri görselleştirmenin temel ilkelerini kavrayın. Renk teorisi, düzen ve hiyerarşi gibi tasarım ilkelerinin dikkat ve anlamayı artırmadaki önemini anlayın.
Verilerle Etkili Hikaye Anlatımı
Verileri sürükleyici anlatılara dönüştürme becerisi geliştirin. Analizinizi kilit öngörüler ve uygulanabilir öneriler üzerine yapılandırmayı öğrenin.
Dinamik Raporlama ve Panolara Tasarım
Kullanıcıların verileri keşfetmelerine ve kendi başlarına öngörüler elde etmelerine olanak tanıyan etkileşimli panolar ve dinamik raporlar oluşturmada uzmanlaşın. Kullanıcı arayüzü dikkate alınarak etkileşim özellikleri içeren pano tasarımının en iyi uygulamalarını öğrenin.
Veri İletişim Stratejileri
Resmi raporlardan ve sunumlardan infografiklere ve sosyal medya gönderilerine kadar veri iletişiminde farklı stratejileri ve kanalları anlayın. İletişim tarzınızı ve ortamınızı hedef kitlenize ve hedeflerinize göre uyarlamayı öğrenin.

Program Dersleri

Veri İletişimi ve Raporlama Programı aşağıda sıralanmış derslerden oluşmaktadır. Bu dersler eğitim dönemi içinde tamamlanmalıdır.

Veri İletişiminin Temelleri

Etkili veri iletişiminin ilkelerini, veri sunumunda netlik, doğruluk ve etkileşimin önemini öğrenin. Veri iletişiminin karar verme ve paydaş katılımındaki rolünü anlayın.

Veri ile Hikayeleştirme

Karmaşık verileri daha anlaşılır ve ilgi çekici hale getirmek için anlatım tekniklerinin veri görselleştirme ile birleştirildiği veri ile hikayeleştirme yöntemlerini öğrenin. Hedef kitlenizi etkileyen ve harekete geçiren bir anlatım oluşturmayı öğrenin.

Veri Görselleştirme İlkeleri

Doğru grafik veya çizelgeyi seçme, renk teorisi ve düzen tasarım ilkeleri gibi iyi veri görselleştirmenin temellerini keşfedin. Verilerin yanlış yorumlanmasına yol açabilecek ortak tuzaklardan nasıl kaçınacağınızı anlayın.

Veri Görselleştirme ve Raporlama Araçları

Tableau, Power BI ve matplotlib gibi popüler veri görselleştirme araçları ile uygulamalı deneyim kazanın. Bu araçları interaktif panolar, raporlar ve gerçek zamanlı veri görselleştirmeleri oluşturmak için nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Etkili Raporlar ve Panolar Tasarlama

Kullanıcı dostu, bilgilendirici ve uygulanabilir raporlar ve panolar tasarlama konusunda en iyi uygulamaları öğrenin. Farklı kitleler ve hedefler için özelleştirmenin önemini anlayın.

Etkileşimli Veri Görselleştirmeleri

Kullanıcıların verileri daha derinlemesine incelemelerine olanak tanıyan etkileşimli görselleştirmeler oluşturmayı keşfedin.

Raporlamada Veri Etiği ve Gizlilik

Veri gizliliği endişeleri, veri anonimleştirme ve sorumlu veri kullanımı gibi veri raporlamada etik hususlarını tartışın. Şeffaflık ve gizlilik arasındaki dengede nasıl gezineceğinizi anlayın.

Teknik Verileri Teknik Olmayan Kişilere İletme

Karmaşık veri bulgularını teknik olmayan paydaşlara iletmek için gereken becerilerde ustalaşın. Teknik jargonu basitleştirmeyi, analojiler kullanmayı ve herkesin verilerinize erişmesini sağlamak için temel bilgilere odaklanmayı öğrenin.

Veri Raporlamada Geri Bildirim ve Tekrarlama

Veri iletişim sürecinde geri bildirimin önemini anlayın. Veri sunumlarınızın netliğini ve etkinliğini artırmak için hedef kitle girdisine göre nasıl yineleme yapacağınızı öğrenin.

KURUMSAL BAŞVURU
Bu eğitimi kurumsal olarak planla ve uygula Mindset Institute kalitesi ve denetimi altında takımın veya şirketin için eğitim planla. Yeni beceriler kazanmanıza, çalışanlarınızın gelişimini yönetmenize ve işgücünüzü eğitmenize nasıl yardımcı olabiliriz?
KAYIT ve ÖDEME

DETAYLI BİLGİ İSTE

Şimdi kendin veya şirketin için eğitim planla

Fiyat, ödeme koşulları, eğitim konularının detaylı bilgisi için form doldurun

Eğitim ücretini kim karşılayacak?
*
*
*
*
*